روش صحیح استفاده از کرم ضدآفتاب
روش صحیح استفاده از کرم ضدآفتاب

عدم استفاده صحیح از کرم ضدآفتاب می تواند برای پوست شما مضر باشد. راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از کرم ضدآفتاب و مراحل استفاده از آن را به خوبی مطالعه کنید تا بتوانید در مقابل نور آفتاب ایمن بمانید. در حالی که هیچ ضدآفتابی ۱۰۰ درصد در جلوگیری از اشعه ماورا بنفش (UV) موثر نیست ، اما بسیاری از آفتاب سوختگی ها در اثر استفاده نادرست یا استفاده کم از ضد آفتاب ها ایجاد می شوند. حدود ۱۰۰ درصد از متخصصان پوست می گویند که اکثر افراد دستورالعمل های درست روی بطری را برای استفاده از کرم ضدآفتاب به طور منظم دنبال نمی کنند.

با استفاده صحیح از کرم ضدآفتاب ، نه تنها به جلوگیری از سوزاندن پوست کمک می کنید ، بلکه از صدمه دیدن در برابر آفتاب مقابله کرده و وابستگی خود را به محصولات ترمیم کننده پوست یا ضد پیری و زیبایی کاهش می دهید. پنج نکته آسان برای استفاده از ضد آفتاب را در ذیل دنبال کنید.

بهترین روش استفاده از کرم ضدآفتاب

مراحل استفاده از کرم ضدآفتاب

مرحله ۱: قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید.

قبل از قرار گرفتن پوستتان در معرض آفتاب ، استفاده از کرم ضدآفتاب بسیار مهم است. به این علت که پوست شما برای جذب بیشتر ضدآفتاب ها قبل از محافظت به زمان نیاز دارد ، استفاده از کرم های ضدآفتاب ۲۰-۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از خانه توصیه می شود.

مرحله ۲: ضدآفتاب را به صورت نقطه ای در سرتاسر صورت و بدن خود قرار دهید.

بهترین راه برای استفاده از کرم ضدآفتاب روی صورت و بدن ، قرار دادن نقطه به نقطه کرم بر روی پوست است، به طوری که تمام نواحی در معرض آفتاب را به طور یکدست در برگیرد. این کار را با فشار دادن آرام بطری ضد آفتاب انجام دهید تا هر بار مقدار کمی از آن خارج شود. اگر از اسپری استفاده می کنید ، تمام قسمت های در معرض آفتاب خود را اسپری کنید تا پوستتان کاملاً پوشانده شود. استفاده از ضد آفتاب روی صورت و بدن از این طریق به پوست کمک می کند تا کرم را به راحتی جذب کند وهمچنین منجر به پوشانندگی بیشتر شود.

مرحله ۳: ضد آفتاب را به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید.

کرم ضد آفتاب را با استفاده از حرکت دورانی و با دست به آرامی به پوست خود ماساژ دهید و مطمئن شوید که کاملاً به آن مالیده شده و هیچ اثری باقی نمانده است.

مرحله ۴: گوش ها را فراموش نکنید.

از تمام قسمتهای پوست خود در معرض آفتاب ، از جمله گوش ، پشت ، شانه ها و پشت زانوها و پاها استفاده کنید. گوش ها از جمله مکان های مهم بدن هست که نباید هیچ وقت فراموش کنید.

مرحله ۵: ضدآفتاب خود را دوباره استفاده کنید.

استفاده از کرم ضدآفتاب ، حداقل هر ۱.۵-۲ ساعت یکبار توصیه می شود. با این کار سطح بالایی از محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش را حفظ می کنید تا بیشترایمن بمانید.

 

مراحل استفاده از کرم ضدآفتاب

 

نکات مهم

 • قبل از استفاده ی ضد آفتاب بطری را به خوبی تکان دهید تا ذراتی که ممکن است در ظرف جمع شده باشند مخلوط شوند.
 • حتماً به میزان کافی ضد آفتاب بزنید.هنگام استفاده از کرم ضدآفتاب در اطراف چشم مراقب باشید.
 • کرم ضد آفتاب را تقریباً ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب بزنید (برای گرفتن بهترین نتیجه) تا بتواند توسط پوست بهتر جذب شده و هنگام تعریق کمتر شسته شود.
 • به یاد داشته باشید که بعد از شنا یا ورزش شدید کرم ضد آفتاب را دوباره بزنید.
 • اگر در خارج از منزل کار می کنید اغلب در طول روز ضد آفتاب بزنید و از کلاه و لباس محافظ استفاده کنید.

 

روش درست استفاده از کرم ضدآفتاب

 

هنگام خرید ضدآفتاب باید به دنبال چه مواردی باشید؟

 • یک ضد آفتاب با طیف وسیع انتخاب کنید که از اشعه UV-A و UV-B محافظت کند و دارای ضریب محافظت حداقل ۱۵ در برابر آفتاب (SPF) باشد.
 • برچسب های محصول را بخوانید. اگر عرق می کنید یا شنا می کنید به دنبال یک مارک ضد آب باشید. محصولی بدون سوزش یا کالای مخصوص فرم و رنگ پوست خود را بخرید.
 • اگر نسبت به ضد آفتاب ها حساس هستید مارکی خریداری کنید که حاوی اسید پارا آمینوبنزوئیک (PABA) نباشد.
 • اگر پوست شما نسبت به ماده مورد استفاده شما واکنش بدی نشان می دهد ، یک ضد آفتاب متفاوتی امتحان کنید. همه ضد آفتاب ها مواد یکسانی ندارند.
 • اگر پوست چربی دارید یا مستعد آکنه هستید استفاده از کرم ضدآفتاب بر پایه آب توصیه می شود.
 • توجه داشته باشید که گران تر بودن به معنای بهتر بودن نیست. اگرچه ممکن است یک مارک گران قیمت احساس بهتری داشته باشد یا بوی خوشایندتری بدهد ، اما لزوماً از یک محصول ارزان قیمت موثرتر نیست.
 • به تاریخ انقضای آن توجه داشته باشید. زیرا برخی از مواد ضد آفتاب ممکن است با گذشت زمان تخریب شوند.

 

کدام کرم ضدآفتاب مناسب تر است؟

 

نتیجه گیری

بسیاری از ما در استفاده از کرم ضدآفتاب برای اولین باری که در معرض آفتاب قرار میگیریم بسیار خوب هستیم ، اما چه تعدادی از ما به طور مداوم محافظت از پوستمان را ادامه می دهیم؟ آسیب دیدگی در اثر آفتاب هنگامی که محافظت از پوستمان رفته رفته کم رنگ می شود بسیار در بینمان معمول است. بدون محافظت مناسب ، پوست را در معرض آسیب و همچنین پیری ناشی از آفتاب قرار می دهید. چین و چروک ها و لکه های تیره نمونه های بارزی ازآسیب های اشعه های مضر آفتاب است. بنابراین ارزش دارد که کرم های ضد آفتاب خود را به درستی و به طور مداوم استفاده کنید.

شما میتوانید کرم ضدآفتاب و سایر لوازم آرایشی و لوازم بهداشتی را از فروشگاه اینترنتی ایرانیان دیجیتال تهیه کنید.

منبع: www.goodhousekeeping.com