نحوه تشخیص محصولات بوش اصل
نحوه تشخیص محصولات بوش اصل

شرکت بوش یک شرکت آلمانی است که در زمینه تولید محصولات خانگی فعالیت دارد. کارخانه اصلی شرکت بوش در کشور آلمان قرار دارد. این شرکت بدلیل برخی مسائل اقتصادی و سیاسی، در کشورهای لهستان، ترکیه، تایلند، آمریکا، روسیه و چین نیز دارای خط مونتاژ می باشد. استقبال بی نظیر جهانی از محصولات بوش باعث گردیده تا این شرکت چندین بار به عنوان بهترین تولیدکننده لوازم خانگی در جهان انتخاب شود. فروش فروان این شرکت سبب گردیده تا سودجویان با تولید کالاهای تقلبی مشابه کسب سرمایه نمایند. در این مقاله با ایرانیان دیجیتال همراه باشید تا نحوه تشخیص محصولات بوش اصل را فرا بگیرید.

نحوه تشخیص محصولات بوش اصل

لوازم خانگی بوش به علت کیفیت بی نظیر، کارایی و ماندگاری بالا در بازار ایران متقاضیان زیادی دارند. همین امر سبب گردیده تا سودجویان با جازدن محصولات مشابه با نام بوش و یا قاچاق این محصولات سود بیشتری کسب کنند. که این اقدام مورد بدنام شدن محصولات بوش و متضرر شدن خریداران شده است. در همین راستا این مقاله تدوین گردیده تا خریداران محصولات بوش با آگاهی بیشتر نسبت به خرید این محصول اقدام نمایند.

محصولات اصلی بوش از مجاری قانونی وارد ایران می شوند و با گارانتی رسمی نیز به فروش می‌رسند. ولی نمونه های تقلبی در دو مبحث جازدن کالاهای دیگر برندها با نام بوش و کالاهای قاچاق قابل بررسی می باشند. کالاهای قاچاق از مجاری غیر قانونی و بدون نظارت وارد کشور می شوند. کالاهای قاچاق یا محصولات اصل بوش می باشند که بدون گارانتی و با قیمتی ارزان تر از عرف بازار به فروش می رسند. و یا اینکه اصلا محصولات برند بوش نیستند ولی با این نام بفروش می رسند.

مبحث دیگر قابل بررسی علاوه بر کالاهای قاچاق، کالاهایی هستند که باظاهری مشابه با محصولات بوش تولید می شوند. اینگونه کالاها به وفور در بازار ایران یافت می شوند. سودجویان با تهیه ی این کالاها و با عوض کردن برند، لوگو و برچسب ها، آن را با نام بوش به فروش می رسانند. با این شرایط موجود برای خریداران سوال خواهد بود که چگونه محصولات اصلی بوش را شناسایی نماییم. با ما همراه باشید تا با رعایت برخی نکات، نحوه تشخیص محصولات بوش اصل را یادبگیرید.

تشخیص محصولات تقلبی
تشخیص محصولات تقلبی

 

خرید از فروشگاه های معتبر

قطعا مهم ترین راه برای خرید محصولات اصل، خرید از فروشگاه های معتبر می باشد. فروشنده یکی از روشهای تشخیص جنس اصل و تقلبی می باشد. فروشگاه های معتبر اجناس را از مبادی قانونی و با تضمین اصالت کالا در اختیار خریداران می گذارند. پس با خرید از فروشگاه های معتبر، خیال خودتان را از بابت اصل بودن کالا راحت کنید. گارانتی معتبر یکی از موارد مهم در خرید محصولات بوش اصل می باشد. وجود گارانتی در لوازم خانگی بسیار حائز اهمیت می باشد. پس با خرید محصولات بوش از فروشگاه های معتبر و با گارانتی رسمی خیالتان را از بابت اصل بودن آن راحت نمایید.

خوشبختانه شرکت بوش در کل ایران دارای نمایندگی است. این نمایندگی ها کالای خود را از بابت اصل بودن، تعمیر و تامین قطعات ضمانت می کنند. همچنین قطعا خرید از خود نمایندگی خیالتان را از بابت مناسب بودن قیمت نیز راحت می کند. قیمت محصول نیز یکی از راه های تشخیص جنس اصل و تقلبی است. از آنجا که مواد مورد استفاده در کالای اصل و همچنین صادرات آن قانونی است پس قیمت آن به مراتب بالاتر از کالای قاچاق است.

فروشگاه های معتبر محصولات بوش اصل
فروشگاه های معتبر محصولات بوش اصل

 

استعلام محصول از سایت بوش

اولین قدم در خرید محصولات بوش، استعلام محصول از سایت اصلی بوش می باشد. هر محصولی که قصد خرید آن را دارید، مدل آن برروی کارتن و خود محصول ثبت شده است. مدل محصول را در سایت بوش جستجو کرده و عکس و مشخصات آن را با خود محصول مقایسه نمایید. هرگونه عدم تطابق در ظاهر محصول با عکس موجود در سایت دلیل بر تقلبی بودن جنس است. همچنین اگر نام و مدل محصول را جستجو کردید و نتیجه ای یافت نشد، بدین معنی است که جنس تقلبی است. برخی کارخانه ها اقدام به تولید محصولاتی با ظاهری شبیه به محصولات بوش می نمایند. در چنین موارد نیز اگر عکس محصول موجود در سایت را به دقت بررسی نمایید. متوجه تفاوت های محصول بوش اصل و تقلبی خواهید بود.

کارتن

کارتن اورجینال یکی از مواردی است که حتما به هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. محصولات اصل بوش با کارتن ورجینال که شامل تمامی مشخصات محصول اصل به بازار عرضه می شوند. به هنگام خرید به شکل و ظاهر کارتن توجه نمایید. یک شرکت معتبر جهانی هیچگاه محصولات خود را بدون کارتن و یا با کارتن کرخت روانه بازار نمی کند.

بسیاری از فروشندگان کالاهای تقلبی، پاره شدن کارتن به هنگام حمل و نقل را بهانه می کنند. و از این راه کالای تقلبی و بی کیفیت خود را با قیمت کمتر به شما می فروشند. توصیه‌ی ایرانیان دیجیتال این است که از خرید کالای بدون کارتن خودداری نمایید. عدم وجود کارتن و یا بسته بندی نامتعارف، ساده ترین روش کلاه برداری است.

برچسب، فونت و لوگوها

همانطور که قبلا گفته شد، برخی از شرکت ها اقدام به کپی زدن محصولات بوش می کنند. ترفند فروشندگان برای فروش این محصولات، چسباندن برچسب و لوگوهای مشابه برند بوش می باشد. بجای فریب خوردن با ظاهر برچسب ها، مشخصات اصلی محصول را بررسی نمایید. حتی در برخی موارد از حک لیزری نام بوش برروی محصول استفاده می نمایند. برچسب سریال و مدل محصولات بوش اصل دارای ترتیب خاصی است. که در انتهای مقاله بصورت مفصل بررسی خواهیم کرد.

بوش اصل در ایران با نام کشور آلمان شناخته شده است. این در حالی است که بوش در خیلی کشورها براساس منافع خود دارای خط مونتاژ می باشد. سودجویان با دانستن این موضوع از پرچم کشور آلمان برروی محصولات تقلبی استفاده می نمایند. جهت شناسایی محصول، ابتدا برچسب مدل و سریال کالا را با مدل مندرج برروی کارتن تطابق دهید. سپس با توجه به موارد ذکر شده در ذیل، سایر برچسب های کالا را بررسی نمایید.

 1. برچسب‌های اصلی بوش  با ناخن جدا نمی شود.
 2. شرکت بوش از پرچم کشور خاصی بر روی محصولات خود استفاده نمی کند.(این برند در کشورهای مختلفی دارای خط مونتاژ است.)
 3. برچسب مد و سریال های بوش دارای توضیح مشخصات نمی باشد.(صرفا کد عددی)
 4. برچسب های تبلیغاتی برروی محصولات بوش استفاده نمی شود.
 5. ویژگی خاصی از محصول بعنوان برچسب برروی محصول استفاده نمی شود.
 6. فونت برچسب ها با یکدیگر یکسان است.
 7. فونت برند بوش در تمامی محصولات یکسان است.
محصولات تقلبی بوش
برچسب های کالای تقلبی بوش

 

کشور سازنده محصولات بوش اصل

کارخانه اصلی برند بوش در کشور آلمان قرار دارد. این شرکت بدلیل برخی منافع اقتصادی و سیاسی اقدام به تولید محصولات خود در کشورهای لهستان، ترکیه، تایلند، آمریکا، روسیه و چین نیز می نماید. تمامی خریداران مایلند تا اصل بودن جنس و همچنین کشور سازنده ی محصول بررسی نمایند. جهت حصول این امر باید به سراغ برچسب اطلاعات مندرج بروی کالا مراجعه نمایید. در ادامه با مفاهیم اطلاعات مندرج در این برچسب آشنا خواهیم شد.

برچسب اطلاعات محصولات بوش اصل دارای ترکیب خاصی است که مانع از دستکاری آن می گردد. این برچسب دارای سه کد عددی می باشد. کد FD ، کد Z-Nr و شماره سریال ، سه کد عددی موجود در برچسب اطلاعات محصولات بوش می باشند. توضیحات این برچسب در شکل زیر بطور دقیق نمایش داده شده است.

 • کد FD شامل چهار رقم است که تاریخ تولید محصول را نمایش می دهد.
 • کد Z-Nr نیز شش رقمی بوده و نشان دهنده ی خط مونتاژ و شماره ی دستگاه تولیدی در آن خط مونتاژ است.
 • شماره سریال نیز ترکیبی از این دو کد و همچنین کد کشور سازنده، کد تولید کننده و کد کنترل می باشد.
نحوه تشخیص محصولات بوش اصل
مفاهیم برچسب اطلاعات محصولات بوش

دو رقم اول موجود در سریال محصولات بوش اصل، نشان دهنده کشور سازنده است. مثلا در تصویر بالا عدد ۴۸ نشان دهنده کشور آلمان بعنوان کشور سازنده محصول است. کد بقیه کشورهای سازنده محصولات بوش:

 • ۴۰: آلمان
 • ۴۱: لهستان
 • ۴۲:آلمان
 • ۴۳: ترکیه
 • ۴۵: آلمان
 • ۴۸:آلمان
 • ۸۴: تایلند
 • ۸۵:آمریکا
 • ۸۷: چین
 • ۸۸: روسیه
 • ۹۹: آلمان

فروشگاه اینترنتی ایرانیان دیجیتال، محصولات بوش اصل را با گارانتی رسمی مهستان در اختیار خریداران قرار می دهد. با مطاله این مقاله با نحوه تشخیص محصولات بوش اصل آشنا شوید. با آشنایی بیشتر از خرید کالای تقلبی و قاچاق جلوگیری کرده. و با خرید محصولات اصل با خیال راحت از لوازم خانگی بی نطیر بوش استفاده نمایید.