قرض ظرفشویی
معرفی قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آنها


صرف نظر از اینکه ماشین ظرفشویی شما چقدر گران قیمت است یا به صورت خوبی نگهداری شده است، اگر از بهترین قرص های ماشین ظرفشویی استفاده نکنید، هرگز نمی توانید به آن درخشش دوست داشتنی در ظروف، کارد و چنگال و ظروف شیشه ای خود دست پیدا کنید.

همه قرص های ماشین ظرفشویی وعده های مشابهی می دهند: آنها با کثیف ترین ظروف مقابله می کنند، سخت ترین لکه ها را از بین می برند و درخشندگی کامل را تضمین می کنند. هرچند فقط بهترین قرص های ماشین ظرفشویی آنچه را که قول می دهند انجام می دهند و برخی از آنها می توانند بیشتر از اینکه ارزشمند باشند شما را به دردسرساز بیندازند.

اگر تا به حال مجبور شده اید برای دومین بار کارد و چنگال، ظروف و لیوان های رنگی خود را داخل ماشین ظرفشویی بیندازید، اهمیت انتخاب قرص مناسب را می دانید.

اما چگونه می دانید که کدام قرص های ماشین ظرفشویی با بهترین ارزش برای نیازهای شما مناسب هستند؟ در زیر ما شما را با راهنمای جامع خریدار آشنا می کنیم که هر آنچه را که باید در هنگام خرید بهترین قرص های ماشین ظرفشویی بدانید را بیان می کند.

 

قرص های ماشین ظرفشویی چگونه کار میکنند؟

قرص ماشین ظرفشویی یک غلاف یا کپسول است که در محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی شما قرار میگیرد و باعث لکه زدایی ظروف می شود. اما این قرص ها واقعا از چه چیزی ساخته شده اند؟

یک قرص ماشین ظرفشویی شامل چهار جزء اصلی است:

ساختار – برای شکستن سختی آب

سفید کننده – برای از بین بردن لکه های غذا

آنزیم ها – برای تجزیه مواد غذایی حاوی پروتئین و نشاسته

سورفکتانت ها – اجازه می دهند ناخالصی ها در آب حل شوند و درخشش بیشتری در ظروف شما ایجاد شود

قرص همچنین ممکن است حاوی مواد افزودنی دیگری باشد تا کل فرایند تمیز کردن را سریع و بدون عیب انجام دهد. بهترین قرص های ماشین ظرفشویی نیز با عطرهای مختلف غلیظ شده اند که رایحه آن را خوشبو می کند.

برخلاف سایر مایعات، بهترین قرص های ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده اند که ظروف ظریف شما را از خوردگی حرارت و آب محافظت می کند.

 

بهترین قرص های ظرفشویی چگونه کار می کنند؟

اکثر قرص های ظرفشویی در یک پوشش محلول پیچیده شده و آماده استفاده هستند. فقط باید آن را در ماشین ظرفشویی خود بیندازید. قرص های دیگری نیز وجود دارند که در بسته بندی پلاستیکی نامحلول پیچیده شده اند. این روکش ها باید قبل از هر چرخه تمیز کردن با دقت برداشته شوند.

معمولاً یک قرص برای هر چرخه شستوشو کافی است. اگر ظروف دارای لکه های سخت هستند، توصیه می کنیم که از یک قرص استفاده کنید. زیرا، حتی اگر دو (یا بیشتر) قرص در از بین بردن این لکه ها موثرتر باشند، مایع اضافی شوینده ممکن است به ماشین ظرفشویی شما آسیب برساند.

هنگامی که ماشین ظرفشویی را روشن می کنید، اجزای مختلف قرص های ماشین ظرفشویی (سفید کننده، آنزیم ها و سورفاکتانت ها که در بالا مورد بحث قرار گرفت) نقش خود را در مقابله با لکه ها بازی می کند و در عین حال از ماشین ظرفشویی شما در برابر تجمع آهک محافظت می کند.

با این حال، همیشه اطمینان حاصل کنید که فقط ظروف دارای قابلیت استفاده در ماشین ظرفشویی در دستگاه شما قرار می گیرند.

 

قرص ماشین ظرفشویی
قرص ماشین ظرفشویی

 

آیا به بهترین قرص های ماشین ظرفشویی نیاز دارم؟

آیا بعد از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی لکه های کثیف یا لکه روی ظروف خود پیدا می کنید؟ مواد شوینده ظرفشویی خود را عوض کنید. و اگرچه انواع زیادی از شوینده های ماشین ظرفشویی (مانند پودر و ژل) وجود دارد، اما قرص های ظرفشویی به سرعت محبوبیت پیدا می کنند. در زیر برخی از مزایای اصلی استفاده از بهترین قرص های ماشین ظرفشویی آورده شده است.

 

مزایای استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی:

جمع و جور – بهترین قرص های ظرفشویی کوچک هستند و در مقایسه با پودر و مایع ظرفشویی مایع ظرفشویی به فضای ذخیره سازی کوچکتری نیاز دارند.

کارآمد – مشکل استفاده از ژل مایع و پودرهای شوینده های ظرفشویی این است که خطر قرار گرفتن مایع اضافی شوینده در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد. در نتیجه، این ماندگاری به اجزای ماشین ظرفشویی شما آسیب می رساند و طول عمر آن را کوتاه می کند. از طرف دیگر، بهترین قرص های ماشین ظرفشویی حاوی مقدار دقیق مواد شوینده مورد نیاز شما برای لکه زدایی است.

سازگار با محیط زیست – به دلیل میزان دقت مورد استفاده در ساخت بهترین قرص های ظرفشویی، میزان کف آزاد شده در تصفیه آب و محیط در مقایسه با پودر و مواد شوینده مایع ظرفشویی به طور چشمگیری کاهش می یابد.

مقرون به صرفه – اگرچه هزینه اولیه خرید پودر و مواد شوینده مایع کمتر از قرص ها است، اما در دراز مدت، تأثیرات این شوینده ها بر روی ماشین ظرفشویی شما اغلب گرانتر از زمان استفاده از قرص های شوینده است.

همه کاره – یک قرص ظرفشویی بسیار بیشتر از تمیز کردن ظروف شما عمل می کند. می تواند در نظافت بسیاری از لوازم خانگی دیگر مانند فر، یخچال، سینک ظرفشویی، سطل زباله و موارد دیگر مفید باشد.

 

ویژگی های کلیدی بهترین قرص های ماشین ظرفشویی

مواد

بهترین قرص های ظرفشویی، طبیعی یا شیمیایی هستند. شوینده های طبیعی اغلب فاقد عطر هستند و برای افراد دارای حساسیت بسیار مناسب است.

از سوی دیگر، اگرچه شوینده های شیمیایی بسیار موثر هستند، اما برخی از آنها مواد خود را روی صفحات جای می گذارند و ممکن است نیاز به شستشوی اضافی داشته باشند.

بسته بندی ایمن

برخی از قرص های ظرفشویی در بسته بندی های کیپ بسته بندی شده اند که برای استفاده در خانه های دارای بچه ایمن تر است. سایر قرص ها بسته بندی ضعیفی دارند و باید دور از حیوانات خانگی و کودکان نگهداری شوند.

یک ایده خوب برای انتخاب بهترین بسته بندی این است که گزینه های سازگار با محیط زیست باشند تا بتوانند مجدداً مورد استفاده قرار گیرند یا سریع تجزیه شوند بدون اینکه خطری برای محیط زیست ما ایجاد کنند.

درجه حرارت

به طور معمول، ماشین ظرفشویی طوری طراحی شده است که حداقل باید در ۶۰ درجه کار کند تا به عملکرد مطلوب برسد. با این حال، برای صرفه جویی در مصرف انرژی و آب، گاهی اوقات ماشین های ظرفشویی خود را در دمای پایین یا چرخه های کوتاه استفاده می کنیم.

در چنین شرایطی، شما نیاز به یک قرص ظرفشویی دارید که بتواند در تمام تنظیمات دما به خوبی حل شود.

الزامات نظافت

نیازهای نظافت شما نقش مهمی در تعیین بهترین قرص ظرفشویی برای شما ایفا می کند. برخی از مواد شوینده فقط برای نوع خاصی از ظروف، لیوان ها یا ظروف ایده آل هستند. از سوی دیگر، اکثر قرص ها برای مقابله با لکه ها در همه ظروف طراحی شده اند.

 بنابراین، شما باید نیازهای نظافت خود را تعیین کرده و متناسب با آن انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید ظروف مختلف را جداگانه تمیز کنید، ممکن است برای هر نوع از آن ها به یک شوینده مخصوص نیاز داشته باشید.

قیمت

قیمت یکی دیگر از ویژگی های مهم است که هنگام خرید بهترین قرص های ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کنید. به عنوان یک قاعده کلی، به دنبال بهترین قرص های ماشین ظرفشویی باشید که بین ارزش و عملکرد تعادل مشخصی برقرار کند.

 

قرص یا پودر، کدام یک برای ماشین ظرفشویی بهتر است؟

هر دو نوع قرص و مواد شوینده پودری ماشین ظرفشویی برای انجام یک کار یعنی تمیز کردن ظروف شما طراحی شده اند. اما نحوه عملکرد آنها چیزی است که هر کدام از آنها را منحصر به فرد می کند. هر نوع مزایا و معایب خود را دارد که در زیر به طور خلاصه به آنها می پردازیم.

جوانب مثبت پودر ماشین ظرفشویی

– ارزان

– برای استفاده در آب سخت (حاوی املاح معدنی بالا) بهتر است

جوانب منفی پودر ماشین ظرفشویی

– هنگام ریختن در ماشین ظرفشویی ممکن است به محیط بیرونی بریزد

– میزان دقیق استفاده از آن دشوار است، که ممکن است منجر به ایجاد گل میخ شود

– خوب حل نمی شود و در صورت استفاده زیاد، ممکن است بقایایی روی ظروف شما باقی بماند

 

جوانب مثبت قرص ظرفشویی

– راحت

– دارای کثیفی کمتر

– دقیق

– فشرده – جمع و جور

– برخی از بهترین قرص های ماشین ظرفشویی دارای مواد شستشو قوی هستند که ظروف شما را تمیز می کند

جوانب منفی قرص ظرفشویی

– گران

 

بهترین برند های قرص ظرفشویی

Fairy یک مارک معروف در انگلستان است که متخصص در تولید انواع مواد شوینده در طیف گسترده ای از رایحه ها و فرمول ها است.

Finish بیش از ۶۵ سال پیش در بازار معرفی شد و تولید کننده اصلی مواد شوینده با کیفیت عالی است. فینیش به عنوان تولید کننده برخی از بهترین قرص های ظرفشویی، مشتری گسترده ای را در سراسر جهان به دست آورده است.

Claro متخصص در تولید مواد شوینده سازگار با محیط زیست با استفاده از پاک ترین و پایدارترین مواد است. این شرکت بیش از ۲۵ سال است که کار می کند.

قرص ماشین ظرفشویی
قرص ظرفشویی

سخن آخر

پیدا کردن بهترین قرص های ماشین ظرفشویی در حال حاضر با داشتن تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری نباید چالش برانگیز باشد. به یاد داشته باشید که قبل از خرید بهترین قرص های ماشین ظرفشویی، مواد شوینده، الزامات نظافت و نوع منبع آب منزل را در نظر داشته باشید.

شما میتوانید برای خرید قرص های ظرفشویی از بخش شوینده های سایت ما دیدن کنید.

 

منابع مورد استفاده

ultimatebuyersguide